Artūrs Dimitrijevs

Gatavojoties Ziemsvētkiem

Pamazām tuvojas tas laiks, kad varēsim ar smaidu sejā viens otram teikt: „Priecīgus Ziemsvētkus!” Šis novēlējums mums var likties pa visam pašsaprotama frāze, ko visi lietojam šajos svētkos. Bet kas padara šos Ziemsvētkus priecīgus? Vairumā ģimeņu Ziemsvētki tiek svinēti sanākot kopā pie saklāta galda, dāvinot viens otram dāvanas un skatoties kādu skaistu Ziemsvētku koncertu. Bet vai šis ir tas prieks, ko mēs viens otram novēlam?

Varbūt atbilde uz šo jautājumu ir atrodama adventa laikā, kad mēs gatavojamies Ziemsvētkiem. Veikalos, jau labu laiku pirms, var sajust šo svētku noskaņu. Pēdējās dienās pirms svētkiem veikali ir pārpildīti ar cilvēkiem. Viennozīmīgi var redzēt, ka cilvēki nopietni gatavojas svētkiem. Visiem šis laiks ir vairāk vai mazāk noslogotāks nekā parasti. Un varbūt ir grūti ieraudzīt patieso iemeslu, kāpēc šie svētki ir priecīgi.

Tad tikai atliek paraudzīties uz pašiem Ziemsvētkiem, noliekot malā mūsu gatavošanās un svinēšanas paradumus. Ziemsvētki ir Jēzus piedzimšanas svētki. It kā visi jau to zina, bet vai mēs attiecamies pret Ziemsvētkiem, kā pret mūsu Pestītāja piedzimšanas svētkiem? Vai mēs svinam Dieva apsolījuma piepildīšanos par Mesiju, kas nāks, lai caur Viņu mēs tiktu glābti? Tieši Ziemassvētkos Dievs mums dāvina vislielāko dāvanu – mūžīgu prieku caur Jēzu Kristu. Tieši Ziemsvētkos Dievs mums saka: „Priecīgus Ziemsvētkus!” Jēzus uzvarēja nāvi augšāmceļoties no mirušajiem, un tādēļ Viņš dod prieku, kas pārspēj jebkādu citu iepriecu, ko spēj piedāvāt pasaule.

Sagaidot šī gada Ziemsvētkus, mums katram vajadzētu pārdomāt, kā mēs vēlamies pateikties Dievam par šo nenovērtējamo dāvanu. Vai mūsu pirmssvētku drudzī mēs nenoliekam malā Jēzu, kura dēļ vispār šie svētki tiek svinēti? Un vai pašos Ziemsvētkos Jēzum ir vēl kāda brīva vieta mūsu sirdī, lai Viņš varētu svinēt tos kopā ar mums? Tad, atceroties šīs lietas visu adventa laiku, Ziemsvētkos patiesi no sirds varēsim viens otram teikt: „Priecīgus Ziemsvētkus!”, apliecinot iemeslu, kāpēc mēs esam kristieši.