Epifānijas laiks

7 ieraksti

Draudzes Vēstis Nr.138

ievietoja

Zvaigznes diena, Kunga atspīdēšanas diena, grieķu valodā saukta par Epifania. Tie ir vieni no vissenākajiem kristīgajiem svētkiem – Austrumos tos svinēja jau 3. gadsimtā. Apmēram simts gadus vēlāk šos svētkus sāka svinēt arī Rietumos, kur tie tika atzīmēti kā Triju Ķēniņu diena.

Draudzes Vēstis Nr.133

Zvaigznes diena jeb Atspīdēšanas diena. To svinam, pieminot gudros vīrus, kas devās ceļā, sekojot Betlēmes zvaigznei, lai sastaptu jaunpiedzimušo Ķēniņu. Mēs varam jautāt, ko šie svētki nozīmē mums? Kādēļ tos svinam? Ko mums māca Betlēmes zvaigzne? 

Draudzes Vēstis Nr.120

Zvaigznes dienas evaņģēlijs vēsta par to, ka Jēzus Kristus piedzimšana liek celties gudriem vīriem un doties tālā ceļā. Viņiem nekas netrūka, bija bagātība, status, zināšanas, kāpēc gan vajadzētu doties ceļā. Īsti gudrs ir tas, kas nenorimst meklējumos uz dvēseles dziļākajiem jautājumiem. Patiesa gudrība aizved pie atziņas – man ir vajadzīgs kas vairāk par taustāmām un […]

Draudzes Vēstis Nr.109

Vai esi gatavs Zvaigznes dienas svinībām? Tas ir labs jautājums! Bet ko tad šodien mēs svinam? Kā lai tam sagatavojamies? Mums uzreiz būtu skaidrs, kā jāsvin dzimšanas dienas, kāzu gadadienas, vārda dienas, valsts svētki utt…, bet ko nozīmē Zvaigznes diena un kā lai to svin?

Draudzes Vēstis Nr.4

ievietoja

Epifānijas laiks – Kristus Atspīdēšanas laiks! Kristus Atspīdēšanas laiks ir Ziemassvētku cikla noslēguma laiks. Līdz ar Jēzus piedzimšanu – Dieva Dēla godība mums īpašā veidā tika redzama. Kristus piedzimšanas svētkos parasti dzirdējām evaņģēlista Jāņa pasludinājumu par Kristus piedzimšanu ar vārdiem: “Un Vārds tapa miesa un mājoja mūsu vidū,..” un šī panta turpinājums ļoti labi raksturo […]