Artūrs Dimitrijevs

Aizvadītais laivu brauciens

Gandrīz jau par tradīciju ir izveidojies jauniešu laivu brauciens vasaras sākumā. Šis bija jau otrais gads, kad laivojām pa Aivieksti, bet šoreiz tika izvēlēts daudz garāks maršruts nekā pagājušajā gadā (Letes – Meirāni). Tā nu mēs diezgan ātri savācām lielu jauniešu grupu, kas bija gatavi doties braucienā. Tā pat kā pagājušajā gadā mums pievienojās arī jaunieši no Cesvaines bērnu un jauniešu centra, un šogad vēl papildus arī jaunieši no Madonas un Degumniekiem.

Pamostoties 5. jūnija rītā, kad bija paredzēts doties laivu braucienā, skats pa logu nebija iepriecinošs, jo lija stiprs lietus. Diemžēl bija daži jaunieši, kas no rīta atteica dalību braucienā, bet lielākā daļa palika apņēmības pilni tāpat doties braucienā.

Kad visi nokļuvām Lubānas mācītājmuižā, lietus bija pārstājis līt, un pēc dažām iepazīšanās spēlēm mēs bijām gatavi doties upē. Protams, kā jau jauniešiem mums gadījās dažādi atgadījumi, piemēram, viena meitene, kāpjot iekšā laivā, to apgāza un pilnībā iegāzās ūdenī, bet uzreiz pārvilka maiņas drēbes un vēlāk viss bija kārtībā.

Vienīgais pieturas punkts brauciena laikā bija Lubānas mācītājmuiža, kurā mēs ieturējām pusdienas un parunājām par Rakstu vietu, kur Jēzus aptur vētru. Vēlāk turpinājām nākamo posmu pa Aivieksti uz Meirāniem. Kopā ar laivām nobraucām 22.6 km, un būtu gatavi arī turpināt, ja tas būtu nepieciešams.

Kopumā pēc brauciena visiem bija ļoti pozitīvas emocijas, kā arī liels prieks par paveikto. Jāsaka liels paldies Mārim no Lubānas draudzes, kurš mums par brīvu uzticēja laivas, un mācītājam Reinim par brauciena organizēšanu! Paldies visiem tiem, kas piedalījās, par lielisko kompāniju un fantastiskajām emocijām! Paldies arī tiem, kas bija ar mums lūgšanās!